Copiii din Vanatori, Popricani l-au primit pe Mos Craciun dupa Sfanta Liturghie

Viața parohiei Ianuarie 9, 2014

Este deja al doilea an cand familia Nica Ioan si Daniela, cu copiii Daniela si Ionut, familia Toma Stefan si Veta cu copiii, familia Ailenei Claudiu, impreuna cu rude, prieteni , colegi, au dat o mana de ajutor lui Mos Craciun sa aduca un brad frumos impodobit si multe daruri copiilor nevoiasi din parohia noastra. Cei peste 50 de copiii  prezenti la Sfanta Liturghie, s-au bucurat pentru hainutele, rechizitele, dulciurile si jucariile primite de la Mosul.  Drept recunostinta, copiii au colindat cu drag pe cei prezenti si pe parintii care s-au bucurat alaturi de ei.

Bunul Dumnezeu sa le rasplateasca tuturor donatorilor  si sa le intoarca inzecit tot binele!